Voor op tafel

Goede voornemens? Probeer eens dit shoarma-gerecht met oesterzwammen!

Yes, het nieuwe jaar is begonnen. Tijd voor een frisse start, gezonde(re) keuzes én goede voornemens. Tijdens de feestdagen hebben we volop genoten van allerlei lekkers en dat trekken we gewoon door naar het nieuwe jaar. Oh ja? Jazeker, genieten van lekker eten kan in allerlei vormen, dus ook in een gezond jasje. Daarom een gezond recept: shoarma van oesterzwammen. Gezond, boordevol groenten en een echte smaakexplosie.

Ingrediënten voor 4 personen

  • Libanese wraps
  • 100 gram ijsbergsla
  • 200 gram radijs
  • 100 gram cherrytomaten
  • 1 puntpaprika
  • ½ komkommer
  • 1200 gram oesterzwammen
  • Paar blaadjes verse munt

Marinade

  • 3 el shoarma-kruiden
  • 8 el olie
  • 12 el sojasaus

Yoghurtdip

  • 400 gram Griekse yoghurt
  • 2 teentjes knoflook
  • 2 el srirachasaus

Bereiden

  1. Verwarm de oven op 180 graden en scheur de oesterzwammen in shoarmareepjes in een grote kom. Voeg de ingrediënten van de marinade over de oesterzwamreepjes, meng alles goed door elkaar en stort het op een bakplaat met bakpapier. Bak de oesterzwammen in 20 à 25 minuten goudbruin.
  2. Ga ondertussen aan de slag voor de yoghurtdip en toppings van de shoarma. Meng voor de yoghurtdip alle ingrediënten en breng op smaak met peper en zout. Ben je niet zo’n pittig type? Laat de Sriracha-saus dan achterwege.
  3. Snijd ondertussen de radijs in plakjes, de cherrytomaten in vieren en de puntpaprika en komkommer in kleine stukjes.
  4. Verwarm de Libanese wraps kort in de oven en vul de wraps daarna na wens met de yoghurtdip, oesterzwammen-shoarma, groente-toppings en als laatste een paar blaadjes verse munt.

Geniet ervan! En natuurlijk koop je de meeste ingrediënten bij de boerderijwinkel bij jou in de buurt.

Verras me met nog meer

inspiratie!

Voor de familie

Lekker bewegen in het buitengebied: 3 x wandelen vanaf de boer

Lees verder
Voor op tafel

5 x seizoensgroenten in januari

Lees verder
Voor op tafel

Goede voornemens? Probeer eens dit shoarma-gerecht met oesterzwammen!

Lees verder